ბანკში სეიფის (ინდივიდუალური საცავის) გახსნისას მნიშვნელოვანია იცოდეთ, რომ ქირაობთ უსაფრთხო ადგილს დოკუმენტების, ძვირფასეულობისა თუ ფულის შესანახად ანონიმურობის სრული დაცვით. ბანკმა არ იცის შიგთავსის შესახებ, თუმცა აკრძალულია ცეცხლსასროლი იარაღის, ასაფეთქებელი, მომწამვლელი ნივთიერებების ან/და ისეთი ნივთების შენახვა, რომლებიც საფრთხეს უქმნის უსაფრთხოებას.
ძირითადინიუანსები:
- ანონიმურობადახელმისაწვდომობა: სეიფი თქვენს გარდა არავისთვისაა ხელმისაწვდომი. თქვენ იღებთ ინდივიდუალურ გასაღებს ან კოდს.
- ხელშეკრულებადაღირებულება: სეიფის ქირაობა ხდება გარკვეული ვადით (მაგ. 1 თვე, 1 წელი), რაზეც ფორმდება ხელშეკრულება. ღირებულება დამოკიდებულია სეიფის ზომაზე.
- წესები: ზოგიერთი ბანკი ზღუდავს შიგთავსის ტიპს (მაგ. მხოლოდ გარკვეული ვალუტა ან ლიმიტირებული ხურდა)
- გასაღებისდაკარგვა: გასაღების დაკარგვის შემთხვევაში, სეიფის გახსნა ხდება სპეციალური კომისიის მიერ, რაც დამატებითი ხარჯებთან არის დაკავშირებული

When opening a safe deposit box (individual vault) at a bank, it is important to know that you are renting a secure place to store documents, valuables, or money with complete anonymity. The bank does not know the contents; however, it is prohibited to store firearms, explosives, toxic substances, and/or items that pose a security risk.
MainNuances:
• AnonymityandAccessibility: The safe deposit box is accessible to no one but you. You receive an individual key or code.
• AgreementandCost: The safe deposit box is rented for a specific period (e.g., 1 month, 1 year), for which an agreement is executed. The cost depends on the size of the safe deposit box.
• Rules: Some banks restrict the type of contents (e.g., only certain currencies or limited coins)
• KeyLoss: In case of key loss, the safe deposit box is opened by a special commission, which involves additional costs